CA Valovi

Tisíc vůní Maroka a kouzlo Atlasu ****+

kufr pdf

Termín:14.11. (Po) - 24.11. (Čt) 2022

změnit termín

Délka pobytu:11 dní, 10 nocí

ID hotelu:985308

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 39 990 Kč

Harmonogram
1.den: Odlet z Prahy do největšího marockého města - Marakeš, transfer do hotelu, večeře.

2.den: Po snídani bude celý den věnován prohlídce Marakeše, druhého nejstaršího královského města založeného ke konci 11. století. Prohlídka zahrad Menara - olivovníky, palmy a ovocné stromy tvoří klidnou a příjemnou oázu uprostřed vyprahlého města v horkých letních dnech a žádný návštěvník města je nesmí minout. Dále návštěva jednoho z nejnavštěvovanějších míst v Maroku, dokonale zachovaných - Saadských hrobek, kde bylo pohřbeno více než 200 členů Saadské dynastie včetně Sultána Ahmeda el Mansoura. Poté zastávka u rozsáhlého paláce Bahía, který je vynikajícím příkladem špičkové východní architektury 19.století. Odtud k další dominantě minaretu Koutoubia, pozoruhodné historické mistrovské dílo bylo vzorovým příkladem pro další minarety v zemi. Oběd v hotelu. Odpoledne bude následovat návštěva místních trhů, nejvyhlášenějších a největších v celém Maroku  s ukázkou ručních prací a návštěva hlavního náměstí Djemaa El Fna se spoustou stánků s dobrým jídlem a pitím obklopeném umělci, akrobaty a hudebníky. Návrat na ubytování. Fakultativně možnost návštěvy Fantasia show včetně večeře.

3.den: Po snídani odjezd do poklidného města s autentickou atmosférou - Essaouira. Jedno z nejhezčích přímořských letovisek v Maroku, které také patří mezi oblíbené kulisy filmařů (natáčel se zde film Království nebeské). Fakultativně oběd. Poté prohlídka starého města, historického přístavu i městské opevnění. Ubytování, večeře.

4.den: Po snídani přejezd do největšího keramického centra Maroka – Safi. Návštěva města se zachovalými hradbami a hrnčířskou tradicí. Poté odjezd do El Jadidy. Fakultativně možnost oběda. Prohlídka města s portugalskou pevností Cité Portugaise. Ve městě se také nachází unikátní vodní nádržs pitnou vodou - Cisterne Portugaise. Byla vybudována v roce 1541 a je funkční do dnes. Návštěvníky překvapí dvaceti pěti sloupy zrcadlícími se v hladině nádrže. Přejezd do Casablancy. Ubytování, večeře, nocleh.

5.den: Po snidani prohlídka Casablancy- centrální trh, tradiční stará čtvrť a Habous district- vhodné místo pro nákup typicky marockých suvenýrů, královský palác, náměstí Mohameda V., rezidenční oblast Anfa a exteriéry největší mešity v celé zemi - mešita Hassana II. Fakultativně možnost oběda. V odpoledních hodinách odjezd do hlavního města Maroka – Rabatu - prohlídka města – královský palác Mechouar, malebná čtvrť se specificky malovanými domy Kasbah Oudaya, významné místo posledního odpočinku tří členů královské rodiny mauzoleum Mohammeda V. a nedokončenou Hassanovu věž, ta měla být největším minaretem na světě. Odjezd na ubytování, večeře.

6.den: Po snídani odjezd do historického města Meknes -zapsané na seznamu kulturních památek UNESCO, je známé pro své 40km dlouhé obranné zdivo s více jak dvaceti bránami vybudovanými ve španělsko-maurském stylu, zastávka u nejkrásnější z nich Bab El Mansour – zároveň nejhezčí z bran v severní Africe. Odtud ke královským stájím a židovské čtvrti. Fakultativně oběd. V odpoledních hodinách přesun kolem pozůstatků římského města Volubilis do působivého královského města, nazývaného duchovním centrem Maroka - Fez. Ubytování, večeře.

7.den: Po snídani celodenní prohlídka města Fez a jeho kouzelných spletitých uliček. – Návštěva středověké čtvrti se zastávkou u architektonicky skvostné náboženské školy Bou Inania Medersa, dále budeme pokračovat kolem mozaikou zdobené fontány Nejjarine a odtud k velmi významného místu -mešitě Karaouine, která sloužila jako domov pro univerzitu a dle Guinnessovy knihy rekordů je považována za nejstarší existující vzdělávací instituci na světe. Fakultativně možnost oběda. V odpoledních hodinách přesun k prohlídce nové moderní části Fezu. Ubytování, večeře.


8.den: Po snídani se vydáme přes cedrové lesy a hory Středního Atlasu do města Erfoud- leží uprostřed pouště a je označováno za bránu do Sahary. Cestou budeme projíždět kolem města Ifrane, též známém pod přezdívkou malé Švýcarsko a berberským městečkem Azrou- tato oblast je do dnes proslulá výrobou berberských koberců. Nebude chybět zastávka na relaxaci s prostorem pro fakultativní oběd ve vysokohorském městě Midelt. Odtud následuje cesta přes hlavní město oblasti- Errachidia - údolím řeky Zíz, patřícím mezi největší marocké oázy. Jedná se nádhernou podívanou na zelené háje datlových palem uprostřed vyprahlé krajiny. Příjezd do Erfoudu, ubytování, večeře.

9.den: Brzy ráno -fakultativně výlet offroady do pouště na východ slunce nad písečnými dunami- Merzouga. Návrat do hotelu, snídaně. Přejezd do oázy Tinghir jejíž součástí je pozoruhodná soutěska Todgha. Skály sahající až do výšky 250 metrů Vás, při procházce kaňonem, ohromí. Fakultativně možnost oběda. Odpoledne se vydáme údolím tisíce kaseb (pevností) kolem řeky Dades do významného města jižního Maroka – Ouarzazate. Návštěva největší atrakce města – kasby Taourirt - ve třicátých letech 20. století patřila k největším opevněním v Maroku. Ubytování, večeře.

10.den: Po snídani návštěva nejpozoruhodnější kasby- Ait Benhaddou - od roku 1987 zapsána na seznamu kulturních památek UNESCO. Vesnička je také oblíbeným cílem filmařů (pochází odtud například záběry z filmu Gladiátor nebo Lawrence z Arábie). Fakultativně možnost oběda. Odpoledne odjezd dobrodružnou cestou průsmykem Tizin´Tichka v srdci hor Atlasu do města s jedinečnou atmosférou a centra zábavy- Marakéše. Ubytování, večeře.

11.den: Po snídani transfer na letiště. Odlet s přestupem do Prahy.
V ceně zahrnuto
- letenku Praha - Marakeš - Praha (s přestupem) vč. tax a příplatků
- přepravu autokarem po trase zájezdu
- 10 x ubytování v hotelech 4*/5* se snídaněmi a 9 večeřemi (bez nápojů)
- služby průvodce a místního průvodce
- vstupy dle programu
- pojištění dle zákona č. 159/99 Sb
Abstrakt

Casablanca | Rabat | Meknes | Fez | Erfoud | Ouarzazate | Marakeš | Essaouira | Safi | El Jadida

Podobné zájezdy

Tisíc vůní Maroka a kouzlo Atlasu ****+

destinace: Maroko, Maroko

termín:14.11. (Po) - 24.11. (Čt) 2022 (11 dní, 10 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Polopenze

Tisíc vůní Maroka a kouzlo Atlasu
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Čedok, a.s. IČO: 60192755
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...