CA Valovi

Plavba po Jadranu na lodi Arca ****

kufr pdf

Termín:08.10. (So) - 15.10. (So) 2022

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:894910

Doprava:Vlastní

Odletové místo:

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 33 990 Kč

Harmonogram
PROGRAM PLAVBY:

Den 1 (sobota): SPLIT (check-in)

Nástup na loď začíná v přístavu Split ve 13:00. Ubytování, uvítací recepce, večeře.

Den 2 (neděle): SPLIT - NP KRKA - ŠIBENIK

V ranních hodinách vyplujeme směrem na Šibenik. Po obědě vystoupíme v Šibeniku a dopravíme se autobusem do Národního Parku Krka. Nádherné vodopády, včetně slavného vodopádu Skradinski Buk, patří k nejznámějším přírodním památkám Chorvatska. Po vyhlídkovém výletu se vrátíme zpět do Šibeniku, města výjimečné historie a bohatého kulturního dědictví. Vydejte se na pěší prohlídku historického centra a navštivte jednu z nejkrásnějších renesančních katedrál Jadranu.

Den 3 (pondělí): ŠIBENIK - GALEŠNJAK - ZADAR

Brzy ráno vyplujeme ze Šibeniku do Galešnjaku, typického malého dalmatského ostrova, kde si můžete vychutnat koupání v jedné z odlehlých zátok. Poté oběd, odpoledne cestujeme do přístavu v Zadaru. Vydejte se na pěší prohlídku historického centra Zadaru a obdivujte staré hradby a Port Gate postavené v 16. století. Navštivte Náměstí Pěti Studní, kostel sv. Donáta, římské fórum a největší katedrálu v Dalmácii, sv. Anastasie.

Den 4 (úterý): ZADAR - PRIMOŠTEN

Ranní odjezd do Primoštenu. Po cestě se stavíme v Národním parku Kornati, který se skládá z 89 nezapomenutelných ostrovů, ostrůvků a útesů. Národní park Kornati je díky svému bohatému ekosystému, často uváděn jako "námořní ráj." Následně pokračujeme do Primoštenu, městu postaveném na kopci, jehož dominantou je farní hotel sv. Jiří postavený v roce 1485. Večer individuální program ve městě.

Den 5 (středa): PRIMOŠTEN- STARI GRAD

Ráno budeme pokračovat do města Stari Grad, které se nachází na ostrově Hvar, poplujeme přes nejznámnější pláž Dalmácie "Zlati rat", blízký BOL, jehož oblázky se přesouvají ze strany na stranu, protože vítr a vlny neustále mění jejich tvar. Pokud klimatické podmínky dovolí, tak se zde zastavíme. Dále budeme pokračovat na již zmiňovaný ostrov Hvar, do městečka Stari Grad, které je jedním z nejstarších měst Evropy. Městečko krom jedinečných historických míst, např. historické centrum města, jež je zapsané na seznamu UNESCO nabízí mnoho dostupných restarací a hospůdek. Večer individuální program. 

Den 6 (čtvrtek): STARI GRAD - HVAR -VIS

V ranních hodinách vyplouváme na ostrov Hvar.  Hvar je nejen nejoblíbenějším místem mezinárodních celebrit a jachtařů, ale je to také okouzlující přímořské město s architektonickými skvosty čekajícími na prozkoumání. V průběhu pěší procházky malebnými uličkami starého města navštívíme mimo jiné nejstarší divadlo v Evropě.
Dále budem pokračovat na ostrov Vis, které bylo strategickým námořním místem Jugoslávie, které byl nepřístupné veřejnosti, a díky tomu má Vis jedinečné kouzlo Středomoří takového jaké bylo dřív. Po připlutí do Visu nás bude čekat procházka, při které uvidíme mimo jině např. pozůstatky římských lázní, výhledy na krásné Villae Rustricae situované na pobřeží. Užijte si ochutnávku vína v místní vinárně. Večer "kapitánská" večeře na palubě lodi.

Den 7 (pátek): VIS -BIŠEVO- SPLIT

V brzkých ranních hodinách vyplujeme na malý ostrov Biševo, kde navštívíme jedinečnou Modrou jeskyni. Dále budeme pokračovat do přístavu Split. Město, vedené na seznamu světového dědictví UNESCO, založilo své centrum v okolí ohromujícího Diokleciánova paláce. Projdete palácový sklep plný trhových stánků a okusíte historickou architekturu toho krásného paláce. Podívejte se na zbytky římského dědictví města Split, renesanční a gotické stavby, chrám Jupitera, Peristyle a mnoho dalších jedinečných míst. Večer strávíme ve Splitu. 

Den 8 (sobota): SPLIT (check-out)

Po snídani na palubě odjezd domů nebo prodloužení pobytu v jenom z našich hotelů.
V ceně zahrnuto
* 7 nocí zpáteční plavby ze Splitu do Zadaru a zpět
* loď kategorie Supreme, v kabině s vlastní koupelnou, klimatizací a LCD TV
* 7x snídaně formou bufetu, 6x oběd se 3 chody, 1x slavnostní "kapitánská" večeře
*zásobník na vodu a každý den a čerstvé ovoce
* denní úklid kabiny, výměna ručníků a ložního prádla v polovině týdne
* WiFi zdarma na palubě lodi
* dopravu a transfer k lodi a zpět v případě vlakové a autobusové dopravy
* bezplatné parkovací místo pro jedno auto na kajutu

*Prohlídka měst Šibenik, Zadar, Vis, Hvar a Split
*Komentovaná prohlídka a vstup do NP Krka
*Degustace vína Vis

Podobné zájezdy

Plavba po Jadranu na lodi Arca ****

destinace: Chorvatsko, Poznávací zájezdy - Chorvatsko, Chorvatsko

termín:08.10. (So) - 15.10. (So) 2022 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Vlastní /

strava: Polopenze

Plavba po Jadranu na lodi Arca
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Čedok, a.s. IČO: 60192755
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...