Príchod:

Odchod:

Počet osôb v apartmáne (1):
Počet osôb v apartmáne (2):
Počet osôb v apartmáne (3):
Počet osôb v apartmáne (4):
Letovisko:

Meno objektu:

Klimatizácia

Internet

Domáci maznáčik

Pisak

Pisak je tradiční malá rybářská osada a přístav v malém zálivu, 16 km jižně od města Omiš a asi 25 km severozápadně od Makarské. Vesnička s historickým kamenným centrem a kostelíkem se rozprostírá ve svazích nad mořem.

Pláže, koupání a aktivní odpočinek

V letovisku Pisak naleznete krásné menší oblázkové až písčité pláže stíněné příjemným borovým porostem až na mořský břeh. Pisak je ideální pro rodinnou dovolenou s malými dětmi či pro milovníky vodních sportů. Můžete si zde pronajmout loďku a vydat se na koupání na jednu z menších blízkých osamělých pláží, věnovat se potápění, plachtění či surfování. Je možné podnikat podvečerní procházky podél pobřeží a dostat se po cestě do nejvýchodnější lokality v Pisaku zvané Vrulja nebo po přírodní cestě dojít do sousední vesničky Marušiči.

Výlety

- V zátoce Vrulja pod průsmykem Dupci se v moři nachází několik spodních sladkovodních pramenů s pitnou vodou.
- Omiš - 16 km
- Split – 41 km
- Makarska – 25 km
- Brela - 7 Km
- Ostrov Brač – v Omiši v přístavu si můžete vybrat z bohaté nabídky výletů na ostrov Brač.
- Cetina – přes průsmyk Dupci lze podniknout výlet k hornímu a střednímu toku řeky Cetiny, kde cestou můžete v Zadvarje navštívit vodopády Mala Gubavica a Velika Gubavica (v době sucha jsou však téměř bez vody). Zajímavý je také výlet lodí kaňonem řeky Cetiny zakončený návštěvou typické dalmatské restaurace Radmanova mlinice s možností koupání v chladné řece. Nad tímto údolím je z levé strany nádherná vyhlídka Gata.

Užitečné informace

V Pisaku naleznete typické nábřežní restaurace, které nabízejí typické dalmatské speciality. Doporučujeme vyzkoušet syrové ústřice, které se tradičně servírují čerstvě vytažené z moře přímo na váš stůl. Pokud nejste příznivci stravování v restauracích, můžete navštívit místní obchůdek se smíšeným zbožím a tržnici, kde koupíte čerstvou zeleninu, ovoce a ryby.

Z restaurací v Pisaku doporučujeme:
Konoba Leut – nachází se v samém centru přístavu a nabízí především pokrmy z ryb a plodů moře připravených podle tradičních dalmatských receptur.
Supermarket, banky, lékaře, lékárnu a velké tržiště naleznete v nedalekém městě Omiš.