Anreise:

Abreise:

Personenzahl in der Appartement (1):
Personenzahl in der Appartement (2):
Personenzahl in der Appartement (3):
Personenzahl in der Appartement (4):
Ferienort:

Name des Objekts:

Klimaanlage

Internet

Haustier

Makarska

Letovisko Makarska je největší a nejrušnější město na celé Makarské riviéře. Najdete zde bohaté denní i noční společenské vyžití.
Ve dne můžete navštívit některou z památek či muzeí, z nichž k nejvýznamnějším patří barokní farní kostel, původně katedrální, zasvěcený sv. Marku (Sveti Marko), který je dominantou Makarske a stojí na Kačićově náměstí. Uprostřed náměstí je pomník významného chorvatského básníka 18. stol., mnicha Andrije Kačiće-Miošiće, jehož život je spojen s františkánským klášterem v Zaostrogu. Ve svém nejvýznamnějším díle „Razgovor ugodni naroda slovinskoga“ vypráví a zpívá o historii národa „slovinskoga“ (slovanského) od nejstarších dob až po současnost jeho doby. Kniha sehrála důležitou úlohu pro pozdější vítězství novoštokavského nářečí jako základu současné spisovné chorvatštiny.
V blízkosti mysu Osejava se nachází františkánský klášter z 15. - 17. stol., ve kterém je muzeum mušlí (malakološki muzej). Sbírka mušlí je považována za jednu z nejbohatších na světě.
Ve večerních a nočních hodinách můžete využít pohostinnosti nejrůznějších stylových vináren, kaváren, diskoték a nočních barů.
Nejstarší a nejznámější disco klub v Makarske se jmenuje Grotta. Nachází na vrcholku poloostrova Svatý Petr (Sveti Petar) a sestává se ze dvou pater. V horní části je terasa ve skále s překrásným pohledem na celé panorama Makarske z jedné strany a ostrovy Brač a Hvar na straně druhé.
Spodní část je jeskyně vytesaná do skály Itali a Němci v době II. světové války, kdy sloužila jako úkryt pro malé ponorky a výsadkové lodě. Po válce v místě vznikla restaurace a brzy na to noční klub, který je v provozu od počátku 50-tých let minulého století.
Moderní víceúčelová sportovní hala, která je v provozu po celý rok, slouží k tréninkovým pobytům fotbalových mužstev a jiných sportovních celků. Je vybavena několika tělocvičnami, bazénem, posilovnou a bowlingem. K hale patří také venkovní sportoviště s travnatou plochou, atletickou běžeckou dráhou, hřištěm pro malý fotbal, tenisovými kurty, hřištěm na košíkovou a petanquem.